-
Duyurular

GENEL KURUL İLANIDIR

( 3 No'lu ve 03.06.2018 tarihli, Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çalıkoğlu başkanlığında yapılan toplantıda alınan karar gereği, 

TARİH: 22  HAZİRAN 2018 CUMA GÜNÜ SAAT:15.00'DE
YER : SARAY MH. SANATÇILAR 2. SK. NO:3/A SİLİFKE
(SİLİFKE  YENİ GÜNDEM GAZETESİ )
SEÇİMLİ GENEL KURUL YAPILACAKTIR.
TÜM ÜYELERİMİZ DAVETLİDİR...


Mersin Hava Durumu
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,5160   6,5277
EURO 7,2150   7,2280
       
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 11
Dün: 21
Toplam: 15423
1.Çaltıbozkır Buluşma Şenliği Ses Getirdi
 
 

 Çaltıbozkır Mahallesi Eğitim, Kültür, Tanıtım, Kalkınma ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği 1. Çaltıbozkırlılar Buluşma Şenliği Sina eski okul bahçesinde yapıldı. 25 Ağustos'ta yapılan şenliğe başta Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut olmak üzere, önceki dönem belediye başkanları Süleyman Sırrı Oğuz ve Sadık Avcı, daire amirleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Çaltıbozkır köylüleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda,  yerel sanatçılarımız Mehmet Partal, Ali Yapalak, Ümit Halit Üçyıldız, Remzi Kır ve Hüdayi Yüksel söyledikleri türküler ve okudukları şiirlerle konukları yeri geldi duygulandırdı yeri geldi oynattı. Yöresel yemek ikramları yapılan ve köy ürünlerinin sergilendiği etkinlikte halk oyunları gösterisi de yapldı.

     Sina Okulu eski öğrenciler ve öğretmenlerin seneler sonra buluşmasına vesile olan etkinlikte, anılar anlatılarak duygu dolu anlar yaşandı.

     Çaltıbozkır Mahallesi Eğitim, Kültür, Tanıtım, Kalkınma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Asım Özçelik derneğin kuruluş amaçlarını ve hedeflerini anlattığı konuşmasında, “Bir öğretmen olarak, Çaltıbozkır'daki bu eğitim yuvasının harap ve bitap hali benim yüreğimi parçaladı. Bunun etkisiyle mahallemizdeki 7 okulu yeniden halkımızın hizmetine sunmak hedeflerimizin en başındadır. Ama asıl amacımız köyünüzün sosyoekonomik ve kültürel açıdan ele alıp, kalkındırıp, doğal güzelliklerini bir marka haline getirmektir. Bir hedefimiz de üretim toplumu oluşturmaktır. Üretimden gelen gücümüzü birleştirip üretici birlikleri kuracağız. Tüketen toplum olmaktan, üreten, yenilikçi ve araştırmacı bir toplum oluşturmaya çalışacağız. Çocuklarımız ve gençlerimiz birinci ilgi alanımız olacak. Ayrıca muhtaç ve yaşlı insanlarımıza da elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıcağız. Mustafa Kemal Atatürk'ün “Köylü milletin efendisidir” sözünü kendimize düstur kabul ettik.“ ifadelerini kullandı.

     Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut konuşmasında, “Çaltıbozkır Mahallesi Eğitim, Kültür, Tanıtım, Kalkınma ve Dayanışma Derneği yeni kurulan bir dernek olmasına rağmen, dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle çok güzel bir organizasyon gerçekleştirmiş. Her birinin kalbi Çaltıbozkır sevgisiyle atıyor. İnşallah gelecek senelerde çok daha güzel bir organizasyon haline gelecek. Köylerimize ve köylülerimize sahip çıkmak, destek olmak bizim görevimizdir. Burada benim dikkatimi çeken en önemli unsur anlatılan anılar değil, anlatan kişilerin yaşadığı duygu yoğunluğu oldu. Uzun seneler geçmesine rağmen buradaki ilkokul anıların hatırlamaları, duygulanmalar çok anlamlı. İşte Çaltıbozkır' ı Çaltıbozkır yapan faktörlerden birisi de bu. Çaltıbozkır, Atatürk'ün bıraktığı değerlere sahip çıkan, ilke ve inkılaplarını gözeten insanlardan oluşan bir köy ve bu derneğin en önemli görevlerinden birisi de, unutmamamız ve unutturmamamız gereken bu değerlere sahip çıkmak olacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştireceğimiz nice şenlikler olması dileğiyle emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


Okunma Sayısı: 567Yazdır

 

 DİĞER HABERLER
Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
mustafa genç
1.Çaltıbozkır Buluşma Şenliğine Katılımlarınızdan Dolayı Teşekkür Ederiz.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız